Beseda Dolná Zem a región Novohrad
„Mať kdesi korene. Teda byť niečí. Patriť. Tak osudovo, neodvolateľne, že odchod znamenal by smrť.“
Milan Rúfus
Dňa 12.10.2015 sa v Novohradskom múzeu v Lučenci vybrané žiačky 3.ročníka našej školy spolu s p. učiteľkou Ružinskou zúčastnili na besede prof. PhDr. Jána Botíka DrSC. „Všedné a sviatočné dni Slovákov na Dolnej zemi“.
Žiačky Obchodnej akadémie Lučenec ocenené primátorkou mesta
V piatok 28. augusta 2015 na slávnostnom zasadnutí mestského zastupiteľstva odovzdala primátorka mesta Lučenec Alexandra Pivková najúspešnejším žiakom ocenenia za mimoriadne výsledky v školskom roku 2014/2015, mimoškolskú aktivitu a reprezentáciu mesta.
V rámci projektu „Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách
s využitím elektronického testovania“ sa 15 vybraných žiakov našej školy 9. júna 2015
zúčastnilo celoslovenského certifikačného testovania – súťaže Digitálny mladý Európan,
ktorá nadväzuje na obľúbenú vedomostnú súťaž Mladý Európan.PDF
Žiaci Obchodnej akadémie v Lučenci opäť
na zahraničnej stáži
V marci tohto roku Obchodná akadémia v Lučenci ako každý rok podala žiadosť do Národnej agentúry o udelenie grantu v rámci programu Erasmus+. Podarilo sa! Grant bol schválený a opäť umožní žiakom našej školy vycestovať do zahraničia na svoju povinnú odbornú prax.
17. marca 2015 odštartovali písomné maturitné skúšky testy zo slovenského jazyka a literatúry. 18. marca nasledovali maturitné testy z cudzieho jazyka. Čítaj ďalej