Get Adobe Flash player

Exkurzia – Osvienčim Poľsko

My, žiaci 2. ročníkov Obchodnej akadémie, sme na rozdiel od ostatných žiakov v prvý májový deň nevstávali na obed, ako sa počas sviatkov patrí. Nás totižto ráno čakalo dobalenie posledných vecí potrebných na exkurziu v Osvienčime, ktorá bola spojená s dvojdňovým pobytom vo Vysokých Tatrách.

O 10.00 h sme sa dvomi autobusmi vydali do krásneho teplého počasia prežiť pár pekných dní v našich najvyšších horách. Cestou do Tatier sme sa zastavili v nákupnom centre MAX v Poprade minúť prvé peniaze, čo sa aj podarilo. Chlapci sa poriadne najedli a dievčatám pribudla batožina v podobe nového oblečenia, či doplnkov. Poobede sme dorazili na ubytovňu Detský raj v Tatranskej Lesnej, kde sme sa zabývali veľmi rýchlo. Večer sme mali možnosť zregenerovať sa alebo vyšantiť sa na tobogánoch v Aquacity Poprad. Keďže pani profesorky s pánmi profesormi nám vymysleli naozaj pestrý a bohatý program večer sme unavení zaľahli do postelí, pretože ráno nás čakala exkurzia v hoteli „Black Storck“ vo Veľkej Lomnici. Tu nás personál previedol hotelom a dozvedeli sme sa zaujímavé informácie ohľadom prevádzky tohto hotela, ktorého súčasťou je aj golfový areál. Mnohí z nás si odniesli aj golfovú loptičku ako suvenír. Po prehliadke sme sa vrátili na ubytovňu doplniť sily a najesť sa, pretože poobede sme sa vydali na turistickú vychádzku na Hrebienok. Hore sme sa vyviezli zubačkou, ďalej sme však pokračovali pešo na Studenovodské vodopády a späť do Starého Smokovca. Veľmi vyčerpaní sme nasadli na tatranskú električku a vrátili sa na ubytovňu. V piatok ráno sme si pochutnali na raňajkách pred dlhou cestou do Osvienčimu. Do Poľska sme cestovali približne 3 hodiny a  okolo obeda sme konečne dorazili do cieľa. V koncentračnom tábore nás sprevádzali dve sympatické sprievodkyne, ktoré nás previedli najskôr táborom Auschwitz, kde sme videli rôzne fotografie a predmety ľudí, ktorí umreli počas holokaustu. Ďalej sme sa presunuli do druhej časti tábora Auschwitz - Birkenau, kde sme našu prehliadku ukončili. Táto návšteva koncentračného tábora nás obohatila o nové poznatky z histórie, no tiež v nás zanechala rôzne pocity, predovšetkým pocity smútku a ľútosti.

Do Lučenca sme dorazili v neskorých nočných hodinách. Mnohí z nás si počas tejto exkurzie oddýchli v príjemnom tatranskom prostredí a tiež si uvedomili, že môžeme byť vďační za to, ako žijeme.

 

                                                                                               Klaudia Urbančoková a Dominika Kucejová

 

Osv1Osv2Osv3Osv4

Kalendar

July 2020
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

ZRPŠ

- 24. oktober 2019, 16:00
- 16. január 2020, 16:00
- 16. apríl 2020, 16:00

Civilná ochrana

Vyhľadávanie

JA Slovensko

JaSlovensko-banner2017-2018