Get Adobe Flash player

LUČENSKÁ OBCHODNÁ AKADÉMIA OPÄŤ NA BURZE

Naša škola sa 21. októbra zúčastnila 15. ročníka prezenčnej výstavy „Burza práce informácií“, ktorú každoročne poriada Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Lučenci spolu s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie. Mali sme opäť možnosť prezentovať našu školu spolu s inými strednými školami v okrese i mimo okresu Lučenec. Burzu slávnostne otvoril Ing. Zoltán Szabó, riaditeľ Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Lučenci, ktorý privítal všetkých účastníkov tejto akcie – učiteľov, výchovných poradcov, žiakov a ich rodičov.

 

O našu školu deviataci prejavili nemalý záujem. Rozdali sme vyše 200 letákov s podrobnými informácimi o našej škole a učebným plánom, p. Barkáč pripravil veľmi pútavú prezentáciu o škole i o zahraničnej odbornej praxi, ktorá sa na premietacom plátne striedala s výučbovým programom ATF určeným na osvojenie si desaťprstovej hmatovej metódy písania na PC. Deviataci boli takto zasvätení do predmetu ADK (administrativa a korešpondencia) a mali možnosť vyskúšať si svoje schopnosti písania na klávesnici. Program im nakoniec vyhodnotil ich rýchlosť a chybovosť. Poďakovanie patrí i žiakom tretieho ročníka – Romanovi Gálovi, Ľubošovi Nôtovi, Dušanovi Sarvašovi a Zuzke Struhárovej, ktorí zastrešili burzu technicky a ochotne zodpovedali na všetky zvedavé otázky deviatakov, čím vzorne reprezentovali našu školu. Zároveň ich pozvali na ďalšiu našu akciu – Deň otvorených dverí, ktorá sa každoročne koná na našej škole v mesiaci február a teší sa veľkej obľube nielen medzi deviatakmi, ale aj ich rodičmi či výchovnými poradcami.

burza1burza2burza3

                                                                  Mgr. Edita Gálová

 

 

 

 

 

Kalendar

February 2023
M T W T F S S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Rozpis rodičovských združení:

13. 04. 2023 o 16:00

Civilná ochrana

Partneri

Vyhľadávanie

JA Slovensko

banner-partnerske-skoly-2022-2023-03

Zmudri

Zmudri do skol-banner