Get Adobe Flash player

Vzdelávací cyklus „FINANČNÁ AKADÉMIA“ pre žiakov maturitných ročníkov

Aj v tomto školskom roku sa mali možnosť žiaci maturitných ročníkov vzdelávať inovatívnou formou. Vzdelávací cyklus Finančná akadémia je určený pre žiakov maturitných ročníkov a jeho cieľom je viesť mladých ľudí k väčšej finančnej zodpovednosti. Naša škola sa zapojila do vzdelávania už po štvrtý krát. Vďaka projektu majú mladí ľudia možnosť dozvedieť sa, ako správne pracovať s peniazmi. Zaujímavou cestou dostávajú návod, ako robiť správne finančné rozhodnutia ešte skôr, ako dostanú do rúk svoju prvú výplatu.

 

Finančná akadémia je organizovaná v spolupráci so spoločnosťou Pioneer Investments, ktorá je zároveň partnerom Nadácie PARTNERS a zastrešuje vo vzdelávaní tému investovania. Ďalšie prednášky, ktoré pokrývajú ďalšie sektory finančného trhu prednášajú odborníci na financie zo spoločnosti PARTNERS GROUP SK. Nadácia realizuje vzdelávanie pre žiakov stredných škôl bezplatne.

V súčasnosti Finančná akadémia prebieha pod hlavičkou projektu Deň finančnej gramotnosti a prináša niekoľko inovácií. Finančná akadémia pozostáva z cyklu nadväzujúcich lekcií finančnej gramotnosti, ktoré mapujú všetky sektory finančného trhu. Pre našich žiakov sme si tento rok zvolili štyri lekcie – úvodná lekcia, lekcia o hospodárení, lekcia o poistení a lekcia o investovaní.

Chceme sa v menej žiakov našej školy poďakovať odborníkom z nadácie PARTNERS GROUP SK za možnosť pozrieť sa na financie a investovanie inou formou.

Autor: J. Macháčková

 

 

financna akademia

financna akademia2

Kalendar

March 2023
M T W T F S S
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Rozpis rodičovských združení:

13. 04. 2023 o 16:00

Civilná ochrana

Partneri

Vyhľadávanie

JA Slovensko

banner-partnerske-skoly-2022-2023-03

Zmudri

Zmudri do skol-banner