Get Adobe Flash player

Diskutovali sme s “digitálnou Nomádkou” Mgr. art. Nikolou Kőkényovou

               V utorok 22. novembra 2022 žiaci našej školy diskutovali s veľmi zaujímavým hosťom. Bola to absolventka Obchodnej akadémie v Lučenci, ktorá aktuálne cestuje po celom svete a aktuálne sa nám ohlásila z Peru.

Veľmi si vážime, že si na nás našla čas, keďže v Peru bolo v čase nášho rozhovoru skoré ráno. Nika si pre nás pripravila zaujímavú prezentáciu o svojich cestovateľských skúsenostiach, o živote v iných krajinách, svojej práci, živote “digitálnych Nomádov” a podobne. Nika nám porozprávala o tom, že diskusia bola vážne ohrozená tým, že jej po cestách v Amazónii zvlhol notebook kvôli obdobiu dažďov, ale našťastie sa všetko dobre skončilo a mohli sme sa spojiť.

               Žiaci boli do diskusie zapojení prostredníctvom aplikácie SLIDO, cez ktorú s ňou komunikovali. Mali možnosť odpovedať na položené otázky a tiež sa zapájať do diskusie, či klásť rôzne otázky. Počas zaujímavej prezentácie o cestovateľských skúsenostiach a zážitkoch sme sa dozvedeli o jej životnej ceste za zážitkami, o študijných pobytoch v iných krajinách, ktoré absolvovala a pracovnom nasadení, ktoré má počas svojich dobrodružných výprav.

               Stretnutie bolo veľmi inšpiratívne, motivačné pre našich žiakov, ako na sebe pracovať a nezostať v strachu stagnovať na jednom mieste. Povzbudila našich žiakov, že nestačí mať vynikajúce výsledky v škole, ale dôležité je stále na sebe pracovať, komunikovať v cudzích jazykoch a žiť svoj život naplno.

               Veľmi pekne ďakujeme našej absolventke, že si pri svojej vyťaženosti našla čas porozprávať našim žiakom o svojich zážitkoch a skúsenostiach.

Autor: Jana Macháčková

Kokenyova (5)

Kokenyova (4)

Kokenyova (3)

Kokenyova (2)

Kokenyova (1)

 

Kalendar

February 2023
M T W T F S S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Rozpis rodičovských združení:

13. 04. 2023 o 16:00

Civilná ochrana

Partneri

Vyhľadávanie

JA Slovensko

banner-partnerske-skoly-2022-2023-03

Zmudri

Zmudri do skol-banner