Get Adobe Flash player

Žiaci Obchodnej akadémie v Lučenci v adventnej Viedni

Žiaci Obchodnej akadémie v Lučenci po troch dlhých rokoch opäť zavítali do hlavného mesta Rakúskej republiky - Viedne. Mali možnosť zažiť atmosféru pravých vianočných trhov a odniesť si mnoho nových zážitkov a vedomostí.

Náš výlet začal v srdci metropoly - na Námestí sv. Štefana, kde sa žiaci našej školy po zdolaní úmorných 343 schodov mohli obohatiť krásnym, priam rozprávkovým výhľadom na zasneženú Viedeň z veže Dómu sv. Štefana. Počas potuliek historickým centrom sme sa zastavili pri soche J. W. von Goetheho, či hudobného skladateľa W. A. Mozarta.

Na samotných trhoch si žiaci nielen nakúpili vianočné darčeky a suveníry, aké nenájdete na žiadnom inom trhu, ale dopriali si aj nezabudnuteľný gastronomický zážitok v podobe domácich pochúťok v podobe praclíkov, klobások, perníkov, či pečených gaštanov a rôznych iných špecialít, ktorými je Rakúsko povestné. Keďže v ponuke bolo nielen dobré jedlo, žiaci neváhali vyskúšať tradičný vianočný punč v príchutiach od výmyslu sveta (samozrejme nealkoholický).

Okrem toho sa naši výletníci poprechádzali po Námestí Márie Terézie, kde sa nachádza vianočná dedinka a trhy, a to medzi dvomi krásnymi múzeami: prírodovedným a umelecko-historickým. Pár nadšencov z našej školy si prezrelo vzácne expozície prírodovedného múzea a netaja sa tým, že boli prekvapení a obohatení novými zaujímavosťami. Popri budove rakúskeho parlamentu sme sa dostali k najväčším vianočným trhom, ktoré sa nachádzajú na Radničnom námestí. Množstvo drevených stánkov s chutnými pokrmami potešilo chuťové poháriky všetkých maškrtníkov a oku lahodili nádherné vianočné ozdoby. Niektorých žiakov zlákali ľadové chodníky v parku. Neváhali teda a požičali si korčule, aby si mohli dopriať aj športovú aktivitu. Nadšenci športu si odniesli jedinečný zážitok pri romantickom osvetlení, pár modrín z klziska, a to všetko s pozitívnym pocitom a dobrou náladou.

Náš výlet sme ukončili večernými potulkami nočnou Viedňou. Všetci žiaci boli nadmieru spokojní a vrelo ďakujú všetkým profesorkám, ktoré organizovali tento nezabudnuteľný výlet, pretože nám ho môžu závidieť nielen všetky iné školy, ale i spolužiaci, ktorí sa tento rok nezúčastnili. Snáď niekedy nabudúce.

Soňa Fehérpatakyová, IV.A

Vieden 2022

 

Kalendar

March 2023
M T W T F S S
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Rozpis rodičovských združení:

13. 04. 2023 o 16:00

Civilná ochrana

Partneri

Vyhľadávanie

JA Slovensko

banner-partnerske-skoly-2022-2023-03

Zmudri

Zmudri do skol-banner